U četvrtak 23. travnja knjižničarka Sandra Židan održala je za vrijeme trećeg i četvrtog sata radionicu s učenicima 1. b razreda povodom Noći knjige, Svjetskog dana knjige i Dana hrvatske knjige.
Za vrijeme radionice knjižničarka je učenicima pročitala slikovnicu „Protukišna juha“ slovenske književnice za djecu Majde Koren, a zatim je uslijedio razgovor o slikovnici i rješavanje zadataka na temu ove slikovnice koji se nalaze u kreativnoj knjižici.
„Protukišna juha“ jedna je od slikovnica koje se koriste za održavanje radionica u okviru projekta „Naša mala knjižnica“, a namijenjene su za uzrast djece od 4 do 8 godina. Uz njih dolazi i kreativna knjižica za svakog učenika u razredu u kojoj se nalaze zanimljivi i kreativni zadatci za učenike koji ih potiču na razmišljanje, crtanje, pisanje, maštanje, slušanje i igru.
Osim što su rješavali zadatke iz kreativne knjižice, učenici 1. b su naučili nešto više i o autorici slikovnice Majdi Koren te o ilustratorici Ani Maraž i prevoditelju Krešimiru Krnicu. Naučili su i koje je najsušnije mjesto na Zemlji, a koje je najvlažnije te kako izgleda slovenska zastava. Igrali su i jednu igru koja im je pomogla da poboljšaju svoje pamćenje.
Uglavnom, dobro su se zabavili i uživali u radionici, a kako je izgledala radionica te kako izgleda slikovnica „Protukišna juha“ i kreativna knjižica, možete vidjeti u našoj foto-galeriji.
