Na temelju članka 107. stavka 9. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispr., 90/11., 16/12., 86/12., 94/13., 152/14., 7/17. i 68/18.) i članka 58. Statuta, Školski odbor Osnovne škole Župa dubrovačka, na prijedlog ravnatelja Škole, na sjednici održanoj dana 28.lipnja 2019. donosi:
PRAVILNIK O POSTUPKU ZAPOŠLJAVANJA TE PROCJENI I VREDNOVANJU KANDIDATA ZA ZAPOŠLJAVANJE
Pravilnik o zapošljavanju
Vladanje učenika je ponašanje učenika na nastavi i drugim oblicima odgojno–obrazovnog rada.
Sukladno čl. 72. st. 5. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, opisne ocjene iz vladanja su uzorno, dobro i loše.
Sukladno čl. 73. st. 1. istog Zakona ocjenu iz vladanja utvrđuje Razredno vijeće na prijedlog razrednika
Načini, postupci i elementi vrednovanja vladanja učenika proizlaze iz Godišnjeg plana i programa škole, Školskog kurikula, Pravilnika o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi (NN 112/10, 82/19 i 43/20), Kućnog reda Škole i Statuta Škole. Kako bi se objektivno ocijenilo vladanje učenika potrebno je pratiti i evidentirati ponašanje učenika i uvažavati Kriterije. Razrednici su dužni upoznati učenike na prvom satu razrednika i roditelje na prvom roditeljskom sastanku sa sastavnicama navedenima u Kriterijima za utvrđivanje ocjene vladanja učenika. Pri primjeni ovih Kriterija treba voditi računa o kognitivnom, emocionalnom i socijalnom stanju učenika, što se posebno odnosi na učenike koji se školuju po redovitom programu uz individualizirani pristup ili po prilagođenom programu.
- Na primjer, ako učenik ima dijagnosticiran ADHD, ponavljanje pogreške koja je posljedica impulzivnosti ne može se sankcionirati sniženom ocjenom iz vladanja
- Pretpostavka za to je da je učenik pristojan i da na poticaj ispravlja pogreške (ako ga druga osoba upozori na neprimjerena ponašanja, odmah ih korigira).
Područja praćenja ponašanja učenika su:
I. OPĆE ODREDBE
Članak 1.
(1) Pravilnikom o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje (u daljnjem tekstu: Pravilnik) Osnovna škola Župa dubrovačka kao poslodavac (u daljnjem tekstu: Škola) propisuje način i postupak zapošljavanja, način objave i sadržaj natječaja, postupak procjene i vrednovanja kandidata, imenovanje i način rada posebnog povjerenstva koje sudjeluje u procjeni i vrednovanju kandidata kao i druga pitanja vezana uz zapošljavanje na radnim mjestima u Školi.
(2) Odredbe ovoga Pravilnika ne primjenjuju se u postupku imenovanja ravnatelja, u postupku zapošljavanja pomoćnika u nastavi i stručno komunikacijskih posrednika koji nisu samostalni nositelji odgojno-obrazovne i/ili nastavne djelatnosti, te u postupku zapošljavanja osoba koje se ne financiraju iz državnog proračuna.
Članak 2.
Ovim Pravilnikom osigurava se jednaka dostupnost javnoj službi pod jednakim uvjetima svim kandidatima za zapošljavanje u Školi.
Članak 3.
O zasnivanju radnog odnosa odlučuje ravnatelj na temelju odredbi Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (u daljnjem tekstu: Zakon), posebnih propisa, Statuta Škole te odredbi ovoga Pravilnika.
Članak 4.
Izrazi u ovom Pravilniku navedeni u muškom rodu neutralni su i odnose se jednako na muške i ženske osobe.
II. POSTUPAK KOJI PRETHODI RASPISIVANJU NATJEČAJA
Utvrđivanje potrebe zapošljavanja
Članak 5.
O potrebi zapošljavanja novog radnika u Školi odlučuje ravnatelj na temelju stvarne potrebe zbog otvaranja novog radnog mjesta ili popune postojećeg radnog mjesta.
Suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja
Članak 6.
(1) Prije raspisivanja natječaja, ravnatelj je u obvezi utvrditi je li za to radno mjesto potrebna prethodna suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja (u daljnjem tekstu: Ministarstvo), a s obzirom na Odluku Vlade Republike Hrvatske o zabrani zapošljavanja službenika i namještenika u javnim službama.
(2) Kada ravnatelj utvrdi da je za pojedino radno mjesto potrebna suglasnost Ministarstva, u obvezi je podnijeti zahtjev Ministarstvu za izdavanje suglasnosti, a natječaj može raspisati tek nakon ishođenja suglasnosti odnosno kada utvrdi da suglasnost nije potrebna.
Prijava potrebe za radnikom Uredu državne uprave u Dubrovačko-neretvanskoj županiji
Članak 7.
(1) Prije raspisivanja natječaja Škola je, na propisanom obrascu, u obvezi izvršiti prijavu potrebe za radnikom Uredu državne uprave u Dubrovačko-neretvanskoj županiji (u daljnjem tekstu: Ured).
(2) Nakon što Ured obavijesti Školu da u evidenciji nema odgovarajuće osobe za popunu upražnjenog radnog mjesta Škola može raspisati natječaj odnosno nakon što se Škola pisano očituje o razlozima zbog kojih nije primljena upućena osoba.
III. NATJEČAJ
Članak 8.
(1) Radni odnos u Školi zasniva se ugovorom o radu na temelju natječaja.
(2) Iznimno od stavka 1. ovog članka radni odnos u Školi može se zasnovati i bez natječaja u slučajevima propisanim Zakonom odnosno Kolektivnim ugovorom za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama.
Način objave i sadržaj natječaja
Članak 9.
(1) Natječaj mora sadržavati:
- naziv i sjedište Škole,
- naziv radnog mjesta za koje se natječaj objavljuje s naznakom broja izvršitelja i mjestom rada,
- vrijeme na koje se sklapa ugovor o radu; neodređeno ili određeno vrijeme,
- tjedno radno vrijeme na koje se sklapa ugovor o radu; puno ili nepuno s naznakom broja sati,
- trajanje probnog rada, ako se isti ugovara odnosno pripravničkog staža (ako se primaju pripravnici),
- naznaku da se na natječaj mogu prijaviti osobe obaju spolova,
- uvjete koje kandidati moraju ispunjavati, a koji se taksativno navode,
- naznaku da radni odnos u Školi ne može zasnovati osoba za koju postoje zapreke iz članka 106. Zakona,
- naznaku da u prijavi na natječaj kandidat navede osobne podatke (osobno ime, adresa stanovanja, broj telefona odnosno mobitela, po mogućnosti e-mail adresu na koju će mu biti dostavljena obavijest o datumu i vremenu procjene odnosno testiranja) i naziv radnog mjesta na koje se prijavljuje,
- priloge odnosno isprave koje su kandidati dužni priložiti uz prijavu na natječaj, uz napomenu da se prilozi dostavljaju u neovjerenoj preslici te da je izabrani kandidat prije sklapanja ugovora o radu dužan predočiti izvornike,
- napomenu da kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, treba se u prijavi pozvati na to pravo, odnosno priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu,
- naznaku da će se najkasnije do isteka roka za podnošenje prijave na natječaj objaviti na javno dostupnoj mrežnoj stranici Škole, uz naznaku poveznice na istu, način procjene odnosno testiranja kandidata te pravni i drugi izvori za pripremu kandidata ako se procjena odnosno testiranje provodi o poznavanju propisa,
- naznaku da su kandidati koji su pravodobno podnijeli potpunu prijavu te ispunjavaju uvjete natječaja obvezni pristupiti procjeni odnosno testiranju prema odredbama ovog Pravilnika uz naznaku poveznice na isti,
- napomenu da kandidati prijavom na natječaj daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe provedbe javnog natječaja,
- rok za podnošenje prijave koji ne može biti kraći od osam dana od dana objave na javno dostupnim mrežnim stranicama i oglasnim pločama Škole te mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje,
- način dostave prijave na natječaj; neposredno ili poštom na adresu Škole, s naznakom „za natječaj-naziv radnog mjesta za koje se kandidat prijavljuje“,
- naznaku da se nepravodobne i nepotpune prijave neće razmatrati,
- način i rok izvješćivanja kandidata prijavljenih na natječaj u skladu s člankom 23. ovoga Pravilnika.
- naznaku da kandidati sami snose troškove dolaska na testiranje
(2) Prilozi odnosno isprave koje su kandidati uz prijavu dužni priložiti prema stavku 1. točki 10. ovoga članka u pravilu su:
- životopis,
- diploma, odnosno dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja,
- dokaz o državljanstvu,
- uvjerenje nadležnog suda da podnositelj prijave nije pod istragom i da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona s naznakom roka izdavanja,
- dokaz o ukupnom radnom iskustvu i radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima (ako je za navedeno radno mjesto uvjet radno iskustvo na odgovarajućim poslovima):
- a) elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje koji mora sadržavati podatke o: poslodavcu, osnovi osiguranja, početku i prestanku osiguranja, radnom vremenu, stvarnoj i potrebnoj stručnoj spremi te trajanju staža osiguranja ili
- b) ugovor o radu ili rješenje o rasporedu ili potvrdu poslodavca o radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima koji mora sadržavati vrstu poslova koju je obavljao, u kojoj stručnoj spremi i vremensko razdoblje u kojem je kandidat obavljao navedene poslove
(3) Sadržaj natječaja može se nadopuniti prema potrebama Škole, a u skladu s odredbama zakona i/ili podzakonskih propisa.
Obustava natječaja
Članak 10.
(1) Natječaj se obustavlja kada se u roku određenom natječajem nije prijavio ni jedan kandidat ili je objavljen suprotno važećim propisima odnosno zbog drugih opravdanih razloga. Odluku o obustavi natječaja donosi ravnatelj. Odluka o obustavi natječaja objavljuje se na javno dostupnim mrežnim stranicama i oglasnim pločama Škole te se dostavlja Hrvatskom zavodu za zapošljavanje.
(2) Ako prema natječaju nitko ne bude izabran odnosno ne bude sklopljen ugovor o radu, ravnatelj donosi odluku o obustavi natječaja i ne zasnivanju radnog odnosa.
(3) U slučaju iz stavaka 1. i 2. ovoga članka natječaj će se ponoviti, a do zasnivanja radnog odnosa na temelju ponovljenoga natječaja ili na drugi propisani način, radni odnos će se zasnovati u skladu s člankom 8. stavkom 2. ovoga Pravilnika.
IV. POSEBNO POVJERENSTVO
Imenovanje posebnog Povjerenstva
Članak 11.
(1) Ravnatelj imenuje posebno Povjerenstvo za procjenu i vrednovanje kandidata za zapošljavanje (u daljnjem tekstu: Povjerenstvo).
(2) Povjerenstvo ima tri člana, u pravilu, iz reda radnika Škole koji imaju potrebno obrazovanje i stručno znanje vezano za utvrđivanje znanja, sposobnosti i vještina kandidata u postupku natječaja.
(3) Povjerenstvo iz stavka 1. ovoga članka ravnatelj može imenovati za tekuću školsku godinu ili za svaki natječaj posebno najkasnije do isteka roka za podnošenje prijave na natječaj.
(4) Članovi Povjerenstva ne smiju biti članovi Školskog odbora i ne smiju biti s kandidatima u srodstvu u izravnoj liniji, pobočnoj liniji do drugog stupnja ni po tazbini do drugog stupnja.
(5) Ravnatelj može imenovati i zamjenike članova Povjerenstva.
(6) Članove Povjerenstva i/ili njihove zamjenike ravnatelj imenuje odlukom.
(7) Ravnatelj može biti član Povjerenstva.
(8) Ukoliko ravnatelj nije član Povjerenstva, prati rad članova Povjerenstva bez utjecaja na njihovu procjenu i vrednovanje kandidata.
Rad Povjerenstva
Članak 12.
(1) Povjerenstvo radi na sjednicama, koje saziva predsjednik Povjerenstva.
(2) Povjerenstvo može raditi ako je sjednici nazočna većina od ukupnog broja članova Povjerenstva.
(3) Na prvoj sjednici, koju saziva ravnatelj Škole, članovi Povjerenstva između sebe biraju predsjednika.
(4) Povjerenstvo donosi odluke većinom glasova od ukupnog broja članova Povjerenstva.
(5) O radu Povjerenstva vodi se zapisnik i potpisuju ga svi članovi Povjerenstva koji su nazočni na sjednici.
Članak 13.
(1) Povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:
- utvrđuje je li kandidat dostavio pravodobnu i potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama navedenim u natječaju,
- ispunjava li kandidat uvjete natječaja,
- poziva li se i ostvaruje li kandidat pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu,
- poziva kandidate na procjenu odnosno testiranje,
- obavlja i druge poslove utvrđene ovim Pravilnikom.
(2) Na sjednici Povjerenstva mogu biti nazočne i druge osobe, bez prava glasa, ako je to potrebno za rad Povjerenstva, o čemu odlučuje Povjerenstvo.
(3) Osoba za koju Povjerenstvo utvrdi da nije podnijela pravodobnu ili potpunu prijavu, ne sudjeluje u daljnjem postupku, a što se utvrđuje u zapisniku.
(4) Osoba koja ne ispunjava uvjete natječaja, ne sudjeluje u daljnjem postupku, a što se utvrđuje u zapisniku osim u slučaju iz članka 107. stavka 12. Zakona.
(5) Osobi iz stavka 3. i stavka 4. ovog članka dostavlja se pisana obavijest, u pravilu elektroničkom poštom, da nije podnijela pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava uvjete iz natječaja.
(6) Ako se na natječaj nije javio niti jedan kandidat koji ispunjava uvjete natječaja, ravnatelj donosi odluku o obustavi natječaja, a do zasnivanja radnog odnosa na temelju ponovljenoga natječaja ili na drugi propisani način, radni odnos će se zasnovati u skladu s člankom 8. stavkom 2. ovoga Pravilnika, osim u slučaju iz članka 107. stavka 12. Zakona kada se može provesti procjena odnosno vrednovanje u skladu s odredbama ovog Pravilnika.
V. PROCJENA I VREDNOVANJE KANDIDATA
Načini procjene i vrednovanja kandidata
Članak 14.
(1) Sve kandidate koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i koji ispunjavaju uvjete natječaja Povjerenstvo poziva na procjenu odnosno testiranje najmanje pet dana prije dana određenog za procjenu odnosno testiranje. Poziv se u pravilu dostavlja putem elektroničke pošte i objavljuje se na javno dostupnim mrežnim stranicama Škole.
(2) Kandidatu koji je osoba s invaliditetom Škola je obvezna u postupku procjene odnosno testiranja osigurati odgovarajuću razumnu prilagodbu ako je kandidat u prijavi na natječaj naveo potrebu za odgovarajućom prilagodbom.
(3) Poziv sadrži najmanje datum, vrijeme i mjesto procjene odnosno testiranja, način procjene odnosno testiranja kandidata te pravne i druge izvore za pripremu kandidata ako se procjena odnosno testiranje provodi o poznavanju propisa.
(4) Procjena odnosno testiranje može biti pismeno i/ili usmeno.
(5) Odluku o načinu procjene odnosno testiranja kandidata donosi Povjerenstvo u skladu s brojem prijavljenih kandidata, očekivanom trajanju radnog odnosa te drugim okolnostima.
(6) Ako kandidat ne pristupi procjeni odnosno testiranju smatra se da je odustao od prijave na natječaj.
(7) Ako se na natječaj prijavi samo jedan kandidat, prema odluci Povjerenstva ne mora se provesti procjena odnosno testiranje.
Područja procjene odnosno testiranja
Članak 15.
(1) Područja iz kojih se može obavljati procjena odnosno testiranje kandidata su:
- za odgojno-obrazovne radnike
- psihološko testiranje kandidata
- poznavanje propisa koji se odnose na djelatnost osnovnog obrazovanja
- poznavanje rada na računalu
- stručno-pedagoške i metodičke kompetencije
- odgojno-obrazovne radnike može se testirati i praktično na način da odrade dio ili cijeli ogledni nastavni sat.
- za tajnika škole
- psihološko testiranje kandidata
- poznavanje rada na računalu
- poznavanje propisa koji se odnose na djelatnost osnovnog obrazovanja, uredskog poslovanja te drugih propisa koje tajnik neposredno primjenjuje u svom radu
- voditelja računovodstva
- psihološko testiranje kandidata
- poznavanje rada na računalu
- poznavanje propisa koji se odnose na računovodstveno i financijsko poslovanje Škole
- za računovodstvenog i administrativnog referenta
- psihološko testiranje kandidata
- poznavanje propisa koji se odnose na djelatnost osnovnog obrazovanja
- poznavanje rada na računalu
- pomoćno-tehnički radnici u pravilu se testiraju usmeno, razgovorom ili određivanjem obavljanja određenog posla iz djelokruga rada.
Razgovorom se procjenjuje:
- motiviranost kandidata
- znanje o poslu radnog mjesta
- vještine komuniciranja kandidata
- samopouzdanje kandidata
- ozbiljnost kandidata
- dodatna znanja kandidata
(2) Procjena odnosno testiranje može se provesti iz jednog ili više područja navedenih u stavku 1. ovog članka.
Pismena procjena odnosno testiranje i vrednovanje
Članak 16.
(1) Pismeno testiranje može se obaviti standardiziranim testovima kao i testovima koje izradi Povjerenstvo. Testove mogu izraditi i druge osobe izvan Škole koje su stručne za određeno područje, prema odluci Povjerenstva.
(2) Uz svako pitanje mora biti iskazan broj bodova kojim se vrednuje ispravan rezultat.
(3) Svi kandidati dužni su sa sobom imati odgovarajuću identifikacijsku ispravu (važeću osobnu iskaznicu, putovnicu ili vozačku dozvolu).
(4) Pri pismenom testiranju članovi Povjerenstva ispravljaju testove i vrednuju kandidate prema broju bodova u pravilu isti dan nakon testiranja, a ako to nije moguće testovi se pohranjuju u zatvorenu omotnicu na zaštićeno mjesto u Školi. Pri otvaranju omotnice moraju biti nazočni svi članovi Povjerenstva.
(5) Psihološko testiranje provodi psiholog zaposlen u Školi ili drugi psiholog koji ima odgovarajuću dopusnicu prema posebnom zakonu.
Usmena procjena odnosno testiranje i vrednovanje
Članak 17.
(1) U slučaju usmenog testiranja svi članovi Povjerenstva imaju pravo postavljati do tri pitanja iz područja procjene odnosno testiranja koja se vrednuju od strane svakog člana Povjerenstva pojedinačno od 0 do 5 bodova i na kraju zbrajaju.
(2) Članovi Povjerenstva ne smiju postavljati pitanja vezana uz osobni život kandidata, vjeroispovijesti, seksualnoj orijentaciji ili bilo koja pitanja kojom bi se diskriminirao ili stavio u manje vrijedan položaj pojedini kandidat.
Rang lista kandidata i izvješće o provedenom postupku
Članak 18.
(1) Nakon utvrđivanja rezultata testiranja Povjerenstvo utvrđuje rang listu kandidata.
(2) Ako niti jedan kandidat ne ostvari više od 50 % ukupnog broja bodova na testiranju ravnatelj može donijeti odluku o obustavi natječaja.
(3) Povjerenstvo dostavlja ravnatelju Škole izvješće o provedenom postupku, koje potpisuje svaki član Povjerenstva. Uz izvješće se prilaže rang lista kandidata.
Odlučivanje o kandidatu za kojeg se traži prethodna suglasnost Školskog odbora
Članak 19.
(1) Na temelju utvrđene rang liste kandidata ravnatelj odlučuje o kandidatu za kojeg će zatražiti prethodnu suglasnost Školskog odbora za zasnivanje radnog odnosa.
(2) Odluku iz stavka 1. ovog članka ravnatelj donosi između tri najbolje rangirana kandidata prema broju bodova, odnosno svih kandidata koji imaju tri najbolje bodovana rezultata, uz pisano obrazloženje o izboru kandidata.
(3) Prije odluke iz stavka 1. ovoga članka ravnatelj poziva kandidata ili kandidate na razgovor.
Članak 20.
(1) Iznimno od stavaka 1. do 3. članka 19. ovoga Pravilnika ako jedan od kandidata ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu i najbolje je rangirani kandidat odnosno ima isti najveći broj bodova kao i drugi kandidat odnosno kandidati, ravnatelj je obvezan za toga kandidata zatražiti prethodnu suglasnost Školskog odbora za zasnivanje radnog odnosa.
(2) Ako dva ili više najbolje rangirana/ih kandidata ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu ravnatelj odlučuje za kojega će kandidata zatražiti prethodnu suglasnost Školskog odbora za zasnivanje radnog odnosa, vodeći računa, odnosno poštujući pri tom redoslijed ostvarivanja prednosti za zapošljavanje utvrđen u posebnom zakonu, uz obvezno pisano obrazloženje o izboru kandidata.
Članak 21.
(1) Zahtjev za davanje prethodne suglasnosti za zasnivanje radnog odnosa Školskom odboru dostavlja se u pisanom obliku.
(2) Ako se Školski odbor ne očituje u roku od 10 dana od dana primitka zahtjeva za prethodnom suglasnošću smatra se da je suglasnost dana.
(3) Ako Školski odbor uskrati suglasnost ravnatelju za zasnivanje radnog odnosa s predloženim kandidatom, ravnatelj može predložiti sljedećeg kandidata u skladu sa člankom 19. i 20. ovog Pravilnika ili donijeti odluku o obustavi natječaja i ne zasnivanju radnog odnosa.
(4) Do zasnivanja radnog odnosa na temelju ponovljenoga natječaja ili na drugi propisani način, radni odnos će se zasnovati u skladu s člankom 8. stavkom 2. ovoga Pravilnika.
Procjena i vrednovanje kandidata upućenih od Ureda
Članak 22.
(1) Odmah po zaprimanju obavijesti Ureda o upućenim kandidatima ravnatelj imenuje Povjerenstvo, osim u slučaju kada je imenovano Povjerenstvo za tekuću školsku godinu.
(2) Povjerenstvo na prvoj sjednici koja se mora održati u roku od pet dana od dana zaprimanja obavijesti Ureda donosi odluku o načinu procjene odnosno testiranja kandidata u skladu s odredbama ovog Pravilnika te obavještava kandidate, u pravilu elektroničkom poštom, o datumu, vremenu i mjestu procjene odnosno testiranja, načinu procjene odnosno testiranja kandidata te o pravnim i drugim izvorima za pripremu kandidata ako se procjena odnosno testiranje provodi o poznavanju propisa.
(3) Povjerenstvo kandidate poziva na procjenu odnosno testiranje najmanje pet dana prije dana određenog za procjenu odnosno testiranje.
(4) Na kandidate upućene od strane Ureda na odgovarajući način se primjenjuju odredbe ovog Pravilnika o imenovanju i radu Povjerenstva, načinu procjene i vrednovanju kandidata, području procjene odnosno testiranja i vrednovanja, rang listi i odlučivanju o kandidatu za kojeg se traži prethodna suglasnost Školskog odbora te načinu izvješćivanja kandidata.
(5) Ako Ured uputi samo jednog kandidata, prema odluci Povjerenstva ne mora se provesti procjena odnosno testiranje.
VI. NAČIN I ROK IZVJEŠĆIVANJA KANDIDATA PRIJAVLJENIH NA NATJEČAJ
Članak 23.
(1) Sve kandidate izvješćuje se o rezultatima natječaja na isti način u roku od petnaest dana od dana sklapanja ugovora o radu sa izabranim kandidatom, osim ako posebnim propisom nije drugačije određeno.
(2) Svim kandidatima mora biti dostupan odnosno dostavljen isti tekst obavijesti o rezultatima natječaja.
(3) Kandidate se u pravilu izvješćuje putem mrežnih stranica Škole što se navodi u natječaju.
(4) Iznimno od stavka 1. do 3. ovoga članka ako se na natječaj prijavi kandidat ili kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu sve se kandidate izvješćuje istim tekstom obavijesti o rezultatima natječaja pisanom poštanskom pošiljkom, pri čemu se kandidate koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu izvješćuje pisanom preporučenom poštanskom pošiljkom s povratnicom.
VII. UVID U NATJEČAJNU DOKUMENTACIJU TE REZULTATE PROCJENE ODNOSNO TESTIRANJA I VREDNOVANJA
Članak 24.
(1) Kandidati imaju pravo uvida u natječajnu dokumentaciju i rezultate procjene odnosno testiranja te vrednovanja izabranog kandidata s kojim je sklopljen ugovor o radu u skladu s propisima koji reguliraju područje zaštite osobnih podataka, osim u dijelu koji se odnosi psihološku procjenu.
(2) Na zahtjev kandidata Povjerenstvo ga je dužno upoznati s rezultatima psihološke procjene koja se na njega odnosi.
(3) Uvid u cjelokupnu natječajnu dokumentaciju i rezultate procjene odnosno testiranja te vrednovanja imaju nadležna upravna i nadzorna tijela te sud.
VIII. SKRAĆENI POSTUPAK VREDNOVANJA
Članak 25.
Pri zapošljavanju na temelju natječaja na određeno vrijeme postupak procjene i vrjednovanja kandidata može se na prijedlog ravnatelja i odlukom Povjerenstva provesti u skraćenom postupku u skladu s odredbama ovoga Pravilnika na način da se testiranje kandidata provede iz samo jednog područja provjere ili se sa kandidatima provede samo razgovor – intervju.
IX. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE
Članak 26.
Odredbe Pravilnika kojeg donosi ministar na temelju članka 107. stavka 8. Zakona, a koje bi se odnosile na neko od područja propisanih ovim Pravilnikom neposredno će se primijeniti, do usklađenja ovoga Pravilnika.
Članak 27.
Izmjene i dopune ovog Pravilnika donose se na način i po postupku koji je propisan za njegovo donošenje.
Članak 28.
Nakon zaprimanja suglasnosti Ureda državne uprave u Dubrovačko-neretvanskoj županiji ovaj Pravilnik objavit će se na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama Škole, a stupa na snagu osmog dana od dana objave.
KLASA: 003-05/19-01/01
URBROJ: 2117/1-34-19-02
Dubrovnik, 28.lipnja 2019.
Predsjednica Školskog odbora:
Marina Marega Selecki
Ravnatelj:
Anton Jurkić