Osnovna škola "Župa Dubrovačka" Mlini

> O školi  > Lokacija
Kako do nas?

Župa Dubrovačka je smještena na krajnjem jugoistoku Dubrovačko - neretvanske županije, Hrvatskog primorja i Republike Hrvatske. Čarobni dio Hrvatske, koji već stoljećima kulturom, prirodnim okruženjem, morem i bujnom vegetacijom opčinjava svakog posjetitelja. Samo 6 km jugoistočno je udaljena od povijesne jezgre grada Dubrovnika. Sa sjeverne strane omeđena je brdovitim lancem, a na jugoistoku je otvorena moru. Ispunjena suptropskom vegetacijom i brojnim mjestima u blizini i uz rub župskog zaljeva, obiluje jedinstvenom prirodom, koji je zasigurno čine jednom od najljepših oaza juga Hrvatske.

Naselja općine su: Brašina, Buići, Čelopeci, Čibača, Donji Brgat, Gornji Brgat, Grbavac, Kupari, Makoše, Martinovići, Mlini, Petrača, Plat, Soline, Srebreno (općinsko središte) i Zavrelje.

U Župi dubrovačkoj djeluje Osnovna škola Župa dubrovačka sa svojim područnim školama u mjestu Martinovići u naselju Postranje, te na Brgatu. 31 ožujaka 2008. godine otvorena je nova škola u Župi, prvi namjenski izgrađen školski prostor u povijesti župskog školstva. Iako je nova školska zgrada tek završena, ona je već postala nedovoljna za potrebe Općine Župa Dubrovačka pa  zbog uvođenja nastave u jednoj smjeni, do izgradnje dodatnih učionica ili novog školskog prostora, dio učenika pohađa nastavu u "staroj školi".

VOZNI RED ŠKOLSKIH AUTOBUSA

Meteorološka stanica

E- DNEVNIK

Časopis učenika